Podagra

Anksčiau vyravo nuomonė, kad podagra – gerai gyvenančių liga. Iš tikrųjų, maistas turi įtakos jos išsivystymui. Yra žinoma, kad šia liga dažniau serga tie, kurie mėgsta valgyti daug ir „stipraus“ maisto (ypač mėsos produktų) ar geria daug alkoholinių gėrimų, tačiau šie pomėgiai nėra vienintelė ligai išsivystymo priežastis. Nemažai lemia ir paveldimosios organizmo savybės. 

Reumatoidinis artritas

Reumatoidinis artritas (RA) – lėtinė, progresuojanti, uždegiminė autoimuninės kilmės liga, kuri gali pakenkti daugelį kūno sąnarių.

Psoriazinis artritas

Psoriazinis artritas (PsA) yra uždegiminis artritas, susijęs su psoriaze. Pirmasis PsA atvejis, susijęs su odos pažeidimu, buvo aprašytas 1818 m. Tikslus PsA dažnis nėra tiksliai žinomas ir svyruoja nuo 0,04% iki 1,4% bendroje populiacijoje. PsA yra uždegiminis procesas, galintis pažeisti daugelį sąnarių. Jis paprastai prasideda trečiajame – ketvirtajame gyvenimo dešimtmetyje. 

Ankilozinis spondilitas

Ankilozinis spondilitas - tai lėtinis stuburo bei kryžmeninio klubo sąnario uždegimas, kuris pasireiškia  stuburo ir šalia esančių sričių skausmais ir nejudrumu.