Tėvams, kurių vaikas serga artritu

Naujų technologijų pastūmėtas šiandien gyvenimas lekia pašėlusiu greičiu, pateikdamas mums vis naujus stebuklus. Mes kartais net nesusimąstome, kad pats didžiausias gamtos stebuklas yra čia pat, šalia – tai mūsų vaikai. Vaikai  - mūsų didžioji meilė, mūsų tautos ateitis. Matyt, todėl net menkiausias vaiko sveikatos sušlubavimas taip skaudžiai žeidžia tėvus, įstumdamas juos į gilią neviltį. Sąnarių uždegimas -  ne per keletą dienų, gydoma ar negydoma, praeinanti slogutė, o labai rimtas sveikatos sutrikimas, neretai ženkliai keičiantis vaiko ir visos šeimos ateitį.

Šiame leidinyje vaikų reumatologė dr.Danutė Astrauskienė dalinasi mintimis apie sąnarių uždegimu sergančio vaiko ir jo šeimos problemas. Tikiuosi, kad knygelėje aptartos temos suteiks tėveliams pasitikėjimo, įneš supratimo ir šilumos į  jų santykius su sergančiuoju. Nuoširdžiai tikiu, kad gydytojų ir tėvų bendrų pastangų dėka mūsų vaikai įveiks šią ligą arba išmoks gyventi su ja visavertį gyvenimą.

Dėkoju rėmėjams ir autorei už leidinį ir malonų bendradarbiavimą.

Pagalbos sau šaltiniai, sergant artritu

Ši knyga tiems, kurie neieško kaltų dėl savo būklės ir nesiekia juos nubausti, bet tiems, kurie savo ligą suvokia kaip neišvengiamą gyvenimo draugę su kuria geriau susigyventi, nei su ja pyktis. Ar yra būdų kaip susigyventi su liga, kaip pasiekti, kad ji būdama šalia neavargintų ir kaip įmanoma mažiau trukdytų mums kasdieninėje veikloje?

Taip yra ir tie būdai slypi mūsų žinojime ir išprusime, o jis gali būti labai įvairus. Tai gali būti geras ligos esmės supratimas,  tai gali būti pakankamas supratimas apie vaistus, kuriuos vartojate. O kartais  pažintis su tokio paties likimo draugu ar išgirstas geras žodis gali praskaidrinti nuotaiką ir ilgam palengvinti skausmus. Mielieji, nevenkite ieškoti atsakymo į klausimą, kaip padėti sau pačiam sunkioje situacijoje, nenusivilkite, jei nepasiseks. Nebijokite pasitarti su gydytoju, nors ir ne visada būsite išklausytas ar  suprastas, kalbėkite su  likimo draugais, nors jų patarimai ne visada tiks, skaitykite  ir  išeitis jus pati suras.